Неможливість подорожі в часі пояснюється тим, що, повернувшись у минуле, мандрівник може перешкодити зустрічі своїх бабусі та дідуся, й таким чином унеможливити своє народження, як у відомих нам фільмах про подорожі в часі.
Однак деякі дослідники вважають інакше. Вченим уперше вдалося досягти успіху при моделюванні взаємодії на квантовому рівні двох фотонів під час подорожі в часі. Це дослідження може стати першим доказом того, що стрибки крізь час можливі.
Дослідження проводила група вчених з Університету Квінсленда в Австралії, результати опубліковані в журналі Nature Communications. У дослідженні були використані фотони – найпростіші частинки світла – для імітації квантових частинок, відправлених назад у часі. Вивчаючи їх поведінку, науковці виявили можливі химерні аспекти сучасної фізики. При моделюванні дослідники вивчили два можливі результати для фотона при подорожі в часі. Згідно з першим, “фотон один” поїде через горловину кротової нори – гіпотетична топологічна особливість простору-часу, що є в кожен момент часу “тунелем” у просторі – в минуле, він вступить у взаємодію зі своєю версією з минулого. “Фотон два” виходить із нормального простору-часу, але взаємодіє з фотоном, який застряг у горловині кротової нори, відомої як замкнута крива часу.
Імітація поведінки “фотона два” дала змогу вивчити поведінку “фотона один” і, як показали результати, подорожі в часі можливі, принаймні, на квантовому рівні.
“Квант” належить до найменших можливих частинок, які можуть існувати незалежно одна від одної – наприклад, фотонів. Проте ще складно сказати, чи результати цієї симуляції можуть бути застосовані і до більших часток або таких груп частинок, як атоми.
За матеріалами сайту fedpost.ru