Оперативники розшукують дітей-втікачів за одну добу - victim of bullyingУпродовж останніх п’яти місяців цього року до органів внутрішніх справ надійшло понад дві тисячі заяв про безвісне зникнення неповнолітніх. МВС ініціювало врегулювання проблемних моментів у сфері розшуку дітей, які зникли безвісти. Про це повідомив начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей (УКМСД) МВС України Олексій Лазаренко.

Серед основних причин, що спричиняють втечу дітей із дому, є їхня схильність до бродяжництва, конфлікти в сім’ї та з однолітками, а також небажання батьків цікавитися проблеми дитини. Також діти втікають через самотність унаслідок трудової міграції батьків, неналежного контролю з боку опікунів, адміністрацій шкіл-інтернатів, відсутність змістовного дозвілля для вихованців цих закладів, несвоєчасне надання їм психологічної допомоги та низький рівень виховання. Саме тому близько 100 заяв стосувалися зникнення вихованців інтернатних закладів, що становило 5 % від загальної кількості звернень.

У 1670 випадках  дітей  розшукали та повернули до місць проживання або навчання впродовж першої ж доби, а це понад 85 % звернень. Місцезнаходження ще майже 270 дітей правоохоронці встановлювали в результаті проведення комплексу необхідних оперативно-розшукових заходів.

За словами начальника УКМСД, кількість звернень про зникнення дітей знизилася на 20 % порівняно з аналогічним періодом минулого року. Також зменшилася кількість дітей, які перебувають в розшуку з минулих років: наразі таких неповнолітніх лише п’ятеро порівняно з 21 дитиною на початок цього року.

З урахуванням цього працівники територіальних підрозділів УКМСД надіслали до органів державної влади майже 220 інформацій щодо усунення причин та умов, що призводять до втеч дітей. 10 директорів шкіл-інтернатів були притягнуті до адміністративної відповідальності за статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає відповідальність невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей.

Олексій Лазаренко зазначив, що наразі є кілька проблемних моментів у сфері розшуку дітей. Один з них – відсутність законодавчо врегульованого процесу від моменту встановлення місцезнаходження дитини до її передачі батькам або законним представникам.

«Наприклад, ми знайшли підлітка взимку на вулиці. Забезпечити його теплим одягом і притулком – хто це має вирішити? Крім того, міліція в цьому випадку не повинна супроводжувати дитину, адже вона не вчинила суспільно небезпечного діяння», – наголосив керівник підрозділу МВС.

Саме тому в Міністерстві внутрішніх справ була ініційована розробка національного механізму, що дав би можливість усунути проблемні питання у сфері розшуку дітей, які зникли безвісти чи самовільно залишили місця проживання або навчання. До цієї роботи залучені фахівці МВС та інших профільних відомств і установ, а також представники громадських організацій. Після напрацювання цього механізму він буде представлений на розгляд громадськості.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *