Кооперативне навчання набуває популярності - 178Кооперативні програми (co-op programs) – це програми навчання, що охоплюють класичну освіту з практикою за обраною спеціальністю. Тобто до стандартних кількох семестрів навчання в університеті додається ще один або два «робочі семестри».

Родоначальником таких кооперативних програм був Університет Ватерлоо. І донині він є лідером цього напряму. Дві третини студентів вишу (а це приблизно 17 тисяч осіб) навчаються в кооперативний спосіб.

Усього таких програм у Канаді існує більше 1 100, за найрізноманітнішими спеціальностями. Випускник, який пройшов програму коопнавчання, для потенційного роботодавця є більш ласим шматочком, адже він уже володіє не тільки знаннями, а й навичками. Це завжди кілька додаткових плюсів до резюме при влаштуванні на роботу.

До переваг кооперативного навчання також можна зарахувати:

– додаткові академічні кредити до диплома;

– додатковий заробіток у період навчання (ці семестри оплачує роботодавець);

– підвищена акредитація.

Хоча є й нюанси в такій формі навчання.  У Канаді вони полягають тільки в тому, що робочий практикум повинен бути саме за тією спеціальністю, за якою людина навчається. Також необхідно, аби робочі семестри  чергувалися з навчальними. Тобто лекції і практика мають чергуватися 50х50.

До речі, статистика CAFCE (Канадської асоціації кооперативної освіти) показує, що й відсоток працевлаштування у випускників коопнавчання вищий, ніж у решти.

За матеріалами: InfoStudy

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *