Домашні коти подовжують господареві життя, - вчені - tghfgh

Учені з Единбурга (Шотландія) встановили зв’язок між станом здоров’я людини і наявністю домашніх вихованців.

У дослідженні брали участь більше 10 тисяч осіб віком 40 – 85 років. Чемпіонами з «цілющого» впливу на людину виявилися коти. Їхні господарі в середньому на 18 – 20 % рідше ставали жертвами інфарктів та інсультів, ніж ті, в кого не було тварин, і на 10 % рідше, ніж власники собак. І ще один цікавий момент – чоловікам на замітку. Експерти стверджують, що коти подовжують сильній статі життя! Принаймні серед 85-річних  жителів Великобританії понад 70 % завжди тримали вдома вусатих. 

У Німеччині, Фінляндії, Швеції прийнято тримати котів -«медбратів» у будинках для людей похилого віку та реабілітаційних центрах, де люди відновлюються після травм і операцій.

Клінічний психолог Евеліна Топп із Берліна, яка багато років займалася вивченням анімалотерапії, вважає, що коти володіють унікальним набором даних для «корисної дружби» з людиною. Тільки представники сімейства котячих уміють муркотіти. А муркотіння – це певні звукові коливання частотою від 20 до 50 Гц, що дуже позитивно діють на людину. Ця частота впливає на центр задоволення в нашому головному мозку і сприяє виробленню гормону гарного настрою – серотоніну. Також доведено, що котяче муркотіння не тільки знімає стрес, а й стимулює вегетативну нервову систему, судинний тонус.

Коти тонко відчувають наші проблеми, адже частина глибинної структури мозку – гіпоталамуса, що відповідає за емоції, в них надзвичайно розвинена.

За матеріалами news.eizvestia.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *