Морські анемони: наполовину рослина, наполовину тварина - jyukВідомо понад тисячу видів морських анемон (їх ще називають актинії). У деяких із цих морських організмів є отруйні щупальця.

Ці поліпи здатні сягати двох метрів у діаметрі, їх нарекли на честь роду рослин (анемона), а насправді через їх привабливий зовнішній  вигляд їх часто називають квітами моря.

Нещодавно група дослідників із Віденського університету під керівництвом  Мічаела Швайгера з відділу розвитку та молекулярної еволюції цього інституту заявила, що зв’язок цих тварин із рослинним світом виходить за межі фізики.

Як зазначають ці експерти в журналі «Genome Research», ці морські організми можна розглядати як тварин і як рослини, принаймні, на генетичному рівні. У своєму дослідженні вони звернули увагу на те, що хоча їх гени, як і наші, взаємодіють і цим вони більше схожі на тварин, код, який вони використовують, ближчий до рослин.

«Оскільки анемони демонструють складний геном, частково схожий на геном плодової мушки, ми вважаємо, що він уже є в гіпотетичного предка, що є спільним для цих морських істот, комах і навіть людей близько 600 мільйонів років», – говорить Швайгер.

Ці анемони мають доволі просту анатомічну конфігурацію, але насправді це складна мережа генетичних зв’язків, що не надто відрізняється від того, що є у вищих тварин.

Проте вони володіють другим рівнем регулювання, в якому присутній мікро-РНК – рибонуклеїнова кислота, що регулює експресію певних генів і діє по-різному в тварин і рослин, які схожі між собою. Це свідчить про те, що мікро-РНК еволюціонувала задовго до того, як рослини і тварини розійшлися по своїх еволюційних шляхах.

За матеріалами ubratana.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *