У листі до Істрін Торс, Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин, міністр освіти і науки України привернув увагу до загрозливої ситуації довкола шкіл з українською та кримськотатарською мовами навчання та вивчення цих мов на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополь. 

У 2013/2014 навчальному році в Автономній Республіці Крим функціонували 7 шкіл з українською, 15 шкіл з кримськотатарською та 354 школи з навчанням російською мовами, йдеться в листі. Після окупації півострова Росією постала загроза переведення шкіл з навчанням українською та, можливо, кримськотатарською, мовами навчання на навчання російською мовою. Підтвердженням цього, зокрема, є те, що вчителів української мови та літератури «перекваліфіковують» для викладання російської мови, а українські підручники вилучають зі шкіл.

«Зважаючи на зазначене вище, просимо Вас здійснювати постійний моніторинг задоволення освітніх потреб представників української і кримськотатарської спільнот на тимчасово окупованій території України», – наголосив Сергій Квіт.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу