Фахівцям Військово-медичного клінічного центру Північного регіону в догляді за пораненими бійцями в ході АТО допомагають харківські волонтерські об’єднання та працівники соціальних служб, повідомляє сайт Міністерства оборони України.

Так, із кінця травня про прикутих до госпітальних ліжок військовослужбовців цілодобово піклуються студенти Харківського національного медичного університету.

— Ми з добровільного волонтерського загону вишу. У травні пройшли спеціальні курси з військової медицини, і за погодженням із командуванням ВМКЦ Північного регіону почали доглядати поранених. Здебільшого ми працюємо як медсестри: робимо перев’язки, годуємо воїнів, стежимо за станом здоров’я тощо, — пояснила координатор волонтерського руху медичного університету студентка IV курсу Ярослава Шевченко.

За словами студентів-медиків, більшість учасників АТО не любить скаржитися і тому доводиться пильно стежити за їхнім самопочуттям.

Безкорисну допомогу на високому рівні надають й психологи з міських соціальних служб.

— Молоді воїни бачили загибель своїх товаришів. Ці душевні рани довго загоюються і мають певні наслідки. Спілкування ж на ці теми не дозволяє їм закритися в собі і сприяє виходу назовні всього негативного. Водночас мої колеги вдаються до гумору, який діє краще за будь-які ліки, — зазначив психолог ВМКЦ ПнР Павло Базиль.

За словами начальника Військово-медичного клінічного центру Північного регіону полковника медичної служби Віктора Поліщука, всі позаштатні працівники діють за покликом серця і це позитивно впливає на морально-психологічний клімат колективу.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу