Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України звернулося з листами до керівників вищих навчальних закладів щодо своєчасної виплати студентської стипендії і необхідності передбачення коштів при формуванні бюджету ВНЗ на 2012-й рік для фінансування діяльності органів студентського самоврядування. Зокрема, повідомляється, що до міністерства надходять звернення від студентів і молодіжних громадських організацій стосовно затримання і виплати в неповному обсязі стипендій.

У зв’язку із цим зазначаємо, що розмір і порядок виплати студентських стипендій визначені постановами Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2004 року № 882 «Питання стипендіального забезпечення» і від 5 березня 2008 року № 165 «Деякі питання стипендіального забезпечення». Відповідно до законодавства стипендія підлягає обов’язковій індексації.

Міністерство звертає увагу, що керівники вищих навчальних закладів несуть персональну відповідальність за своєчасність виплати студентських стипендій повним обсягом.

Також відповідно до ст. 38 Закону України «Про вищу освіту» передбачено, що фінансовою основою студентського самоврядування є кошти, визначені Вченою радою ВНЗ розміром не менш як 0,5 % спеціального фонду відповідного ВНЗ. Кошти органів студентського самоврядування спрямовуються на виконання їх завдань і повноважень. Не менш як 30 % їх має витрачатися на підтримку наукової діяльності осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі.

Довідково. На кінець 2011 року розмір стипендії з урахуванням індексації становитиме у ВНЗ III – IV рівнів акредитації -732 грн., у ВНЗ I – II рівнів акредитації – 553, професійно-технічних навчальних закладах – 276 грн. на місяць.

 «Освіта України» 75-76

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу