Цього року атестати отримали 5 тисяч ув'язнених - атестатОкрема тема – навчання за гратами. В українських виправних закладах засуджені можуть здобути загальну середню або професійно-технічну освіту. В установах Державної пенітенціарної служби України перебуває майже 16,5 тисячі арештантів, які не мають навіть повної загальної середньої освіти, причому 77 % – молодь до 35 років.

Багато ув’язнених, потрапивши в непрості життєві обставини, бачать у здобутті освіти і професії чи не єдиний шанс повернутися на волю із надією на правослухняне життя.

У навчальному році, що минув, у вітчизняних виправних закладах видали майже 5 тисяч атестатів. Крім того, засуджені можуть оволодіти 59 різними робітничими професіями і спеціальностями. Для цього за колючим дротом функціонують 88 професійно-технічних навчальних закладів.

Найбільшим попитом серед арештантів користуються професії електро- і газозварювальника, муляра, штукатура, швачки, кравця, токаря, фрезерувальника, кухаря, пекаря, столяра, теслі, слюсаря з ремонту автомобілів та устаткування.

Деякі примудряються за дротом отримати й вищу освіту. Так, 66 засуджених навчаються у вишах за дистанційною, заочною або кореспондентською формами. Семеро з них утримуються у виховних колоніях. У ВНЗ вони вивчають соціологію, психологію, менеджмент та адміністрування, інформатику та обчислювальну техніку, інформаційну діяльність, діловодство, інші економічні й технічні спеціальності.

Також арештанти за бажанням можуть брати участь у ЗНО. Цього року, за підтримки Українського центру оцінювання якості знань, тестування пройшли 220 засуджених, серед яких 104 – неповнолітніх.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *