Дослідники з Сінгапуру встановили, що брак сну призводить до зменшення розміру мозку людини. І вкотре підтвердили, що дорослим людям для збереження здоров’я необхідно спати не менше семи годин на добу.

Учені з медичної школи Duke-NUS у Сінгапурі вивчили здоров’я 66-річних китайців, які періодично проходили через МРТ-сканування протягом тривалого періоду. Також добровольці розповідали про те, яку кількість сну вони отримують щодня. З’ясувалося, що ті учасники дослідження, які спали найменше, демонстрували найпомітніше зниження когнітивної діяльності мозку. А їхній обсяг мозку постійно знижувався, що показували МРТ-знімки, зроблені кожні два роки.

Результати цього дослідження вкотре показали, наскільки згубною для людини буває нестача сну. Цілком можливо, саме хронічний недосип є одним із основних факторів, що призводять до різних порушень роботи мозку, включаючи й розвиток деменції.

“Результати нашого дослідження показують, що брак сну може бути маркером прискореного старіння мозку, — говорить автор дослідження доктор Джун Ло. — Численні інші дослідження довели, що дорослій людині щодня треба спати не менше 7 годин для оптимальної роботи мозку. Це підтвердило і комп’ютерне тестування когнітивних функцій мозку. У найближчі роки ми збираємося визначити, що є корисним для кардіометаболічного здоров’я в довгостроковій перспективі”.

До речі, вчені також довели, що надлишок сну в середньому віці майже настільки ж шкідливий для здоров’я людини, як і його дефіцит.

За матеріалами  ukrhealth.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу