Американські дослідники зібрали дані про 850 пар однояйцевих і двояйцевих близнюків. Генетична схожість у перших була абсолютна, а у других — тільки 50 %.

Проаналізувавши таланти та досягнення кожного близнюка, вчені з Університету Мічигану дійшли висновку, що гени, як і було відомо раніше, визначають схильності людини, однак, якщо не розвивати талант, він швидко зникне.

Саме з цієї причини знамениті музиканти, спортсмени, вчені і т.д. — усі ті, хто досяг великих висот, ішли до своєї мети роками, тренуючись мало не кожен день. «Без постійної практики, навіть будучи вундеркіндом, незабаром ви зрівняєтесь з основною масою людей і втратите свою унікальність», — запевняють учені. При цьому що більше людина займається, то краще розкривається її потенціал.

Усупереч розхожій думці, що постійна «праця зробить людину навіть з мавпи», за відсутності природної схильності до якоїсь певної сфери діяльності: мистецтва, спорту, науки і т.д., досягти великих висот неможливо.

«Якщо в тобі немає «внутрішнього вогню», результати все одно будуть посередніми, хоч би скільки часу витрачав на тренування», — запевняють вчені, спираючись на результати своїх досліджень.

Так, геніями стають тільки ті, хто може не просто наполегливо працювати, а й має особливий дар — набір генів, що відповідають за якийсь конкретний талант.

 За матеріалами  ukrhealth.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу