Уже більше тижня на території  області гостюють 16 студентів із двох луганських вишів  – Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та політехнічного коледжу Луганського національного аграрного університету.

На Кіровоградщину їх запросили члени студентської профспілки КДПУ ім. В.Винниченка, в одному з гуртожитків якого вони оселились.  

Зустріч пройшла у форматі вільного спілкування, гості поділилися своїми враженнями про Кіровоградщину та ситуацію на їхній малій батьківщині. Основна думка, на якій вони постійно наголошували, – це бажання найскорішого налагодження ситуації та збереження єдиної України.

– Найстрашніше, що схід України знаходиться в стані постійного морального тиску, постійної інформаційної війни. Жителі не знають, що насправді відбувається, вони ніби зомбовані, – наголошує один із студентів.

Молоді люди також заперечили чутки, що Луганщина проросійська територія.

– Так, справді значна частина Луганська розмовляє російською мовою, проте почуваються всі УКРАЇНЦЯМИ. Більшість населення за Донбас у складі України, – говорять студенти.

Гості поділилися своїми враженнями від Кіровоградщини. Особливо луганчан зацікавила місцева історична архітектура центральної частини Кіровограда та майстерне поєднання її з новими будівлями. Також студенти відзначили гостинність і привітність кіровоградців.

Заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук домовилась з студентством, що весь час їх перебування на Кіровоградщині буде наповненим цікавими та пізнавальними екскурсіями, які в повній мірі відкриють історію та культуру нашого краю.

За матеріалами novosti.kr.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу