3 червня в Міністерстві освіти і науки відбулося третє засідання робочої групи з питань удосконалення процедури проведення конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок, організації наукового процесу в університетах. 

Під час засідання радник міністра освіти і науки Максим Стріха наголосив, що всі процедури міністерства мають бути максимально відкритими та наближеними до їх учасників. За його словами, робочій групі необхідно також врахувати ухвалений Верховною Радою України Закон «Про вищу освіту», згідно з яким процедура конкурсного відбору потребує модернізації. «Теми проектів наукових досліджень і розробок визначатимуть університети, але в межах тих бюджетних призначень, які визначить міністерство», – зазначив радник міністра. 

Як наголосив Максим Стріха, МОН проводитиме оцінювання наукових рівнів університетів, що охоплюватиме низку вже наявних показників закладу та того, що планується. «Ці показники враховуватимуть для об’єктивного розподілення коштів для університетів. Необхідно зважати і на потенціал, і на план дій наукових досліджень», – пояснив радник міністра.

Він також звернув увагу робочої групи на збереження зовнішньої незалежної експертизи відбору проектів наукових досліджень і розробок університетами.

З огляду на необхідність приведення нормативно-правових актів до нової редакції Закону «Про вищу освіту», що потребує додаткового часу, робоча група погодилась, що конкурсний відбір проектів у 2014 році проходитиме в рамках чинної процедури.

У зв’язку з цим під час засідання учасники робочої групи вирішили зосередити всі зусилля, щоб до початку оголошення конкурсу відбору проектів, який оголосять після 20 серпня, затвердити нові форми та порядок проведення конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок ВНЗ ІІІ – ІV рівнів акредитації.

Нагадаємо, що протягом місяця над проектом нормативно-правових актів працювали чотири робочі підгрупи за технічним, гуманітарним, соціоекономічним, математико-природничим напрямами, що вносили пропозиції до положень, за якими здійснюватиметься процедура формування тематики та конкурсного відбору проектів досліджень, експертизи анотованих звітів, підбиття підсумків виконання фундаментальних та прикладних наукових досліджень, науково-технічних розробок та їхнього фінансування за рахунок коштів державного бюджету.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу