Студенти медуніверситету проходять практику у військовому госпіталі - sdiuyВоєнні дії, антитерористична операція – ці події змушують враховувати виклики сьогодення і при підготовці медичних кадрів. Саме тому ректорат Запорізького державного медичного університету досяг домовленості з керівництвом гарнізонного госпіталю про проходження студентами клінічної практики з терапії та хірургії на базі військового госпіталю. Практику проходять лише студенти, які навчалися на кафедрі медицини катастроф і військової медицини – таких кафедр в Україні залишилось лише три.

«Ми беремо участь в обходах і оглядах, присутні на прийомі, знайомимося з особливістю організації медичної допомоги військовим. Одне – знати це в теорії, і зовсім інше – побачити на практиці», – діляться враженнями Михайло Ніколаєв і Віктор Хитрик.

«Кожного з нас закріпили за лікарями, всі дуже доброзичливі до нас і охоче допомагають», – додає Ірина Турик.

«У військовому госпіталі дуже цікава база, на відміну від цивільних лікувальних установ, тут інший контингент пацієнтів і патологій, а також інша документація», – розповідають шестикурсниці Юлія Самсонова, та Анна Ємельянова.

Сьогодні студенти мали можливість поспілкуватися у госпіталі зі світилами військової медицини – заслуженим лікарем України, начальником кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії професором Ярославом Заруцьким, головним хірургом Міністерства оборони України полковником Анатолієм Шудраком, головним хірургом Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, заслуженим лікарем України, професором Михайлом Каштальяном. Провідні фахівці приїхали прочитати лекції та поділитися практичним досвідом надання медичної допомоги постраждалим у воєнний час.

Після лекції шестикурсники ЗДМУ Тетяна Макаєва, Євген Сидорчук і Євген Дзюба задумались над тим, щоб після закінчення медуніверситету продовжити навчання в Українській військово-медичній академії. «Час диктує свої вимоги. Якщо треба – ми готові», – аргументують студенти.

За інформацією Запорізького державного медичного університету

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *