Біг рятує від сліпоти, - вчені - sefsdfАмериканські нейробіологи стверджують, що біг може вилікувати деякі форми сліпоти.

Нейробіологи Нілл і Майкл Страйкер з’ясували, що біг може стати ефективним способом лікування, зокрема найважчих хронічних захворювань. Такого висновку вчені з університету Каліфорнії в Сан-Франциско дійшли в результаті багаторічних спостережень за мишами.

Як показали дослідження, біг більше ніж удвічі посилює реакцію нейронів зорової кори на візуальну стимуляцію. В разі активних фізичних навантажень значно складніше швидко і якісно аналізувати інформацію, ніж у спокійному стані.

Вчені, закривши мишам одне око, штучно викликали у них амбіполію – так звана “ледачість очей”, або стан, близький до сліпоти. Потім розділили тварин на дві групи. Одних примушували по кілька годин бігати в колесі й одночасно показували їм яскраві малюнки, підібрані так, щоб стимулювати нейрони всіх областей зорової кори. Інших залишили у спокої. Через деякий час зір у мишей із першої групи повністю відновився. Зір у мишей із другої групи відновлювався повільніше і не до кінця.

Вчені вважають, що така методика цілком ефективна і для людини. Однак клінічних випробувань поки що не проводили.

За матеріалами  techno.bigmir.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *