Скорпіони будують 2-кімнатні нори, - вчені - fgjthjtyjІзраїльські вчені з’ясували, що скорпіони — хороші архітектори. Нори цих членистоногих, побудовані в одному регіоні, мають однакову схему і містять 2 «кімнати»: холодну і гарячу.
Коротка вертикальна ділянка на вході в нору веде до «передпокою» — горизонтальної, близької до поверхні землі камери, що добре прогрівається. Перед виходом на нічне полювання скорпіони нагрівають у ній свої тіла — ці ектотермні істоти регулюють температуру тіла за допомогою навколишнього середовища. 

Слідом за теплою камерою йде коридор, що спускається різко вниз, до більш холодної і насиченої вологою зони. У ній скорпіони відпочивають протягом денної спеки — температурний режим у ній захищає цих комах від перегрівання та втрати організмом води.

Будова усіх досліджених нір була однакова, і вчені дійшли висновку, що таке зонування житла скорпіонів є досконалим для них і якнайкраще відповідає фізіологічним потребам цих істот.
Щоправда, в ході дослідження всі вивчені нори були зруйновані — науковці спершу виманювали істот, а потім заливали їхні житла розпеченим алюмінієм, отримуючи металевий зліпок. Коли він охолоджувався і тверднув, його викопували і вивчали за допомогою лазерного сканера та спеціального комп’ютерного забезпечення.

За матеріалами  www.epochtimes.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *