Мозок людини обробляє зображення всього за 13 мілісекунд - fgdgdgfgНедавнє дослідження, проведене вченими з Массачусетського технологічного інституту, довело, що людський мозок здатен обробляти візуальний образ усього за 13 мілісекунд. Попередні дослідження показували, що швидкість становила близько 100 мілісекунд.

Коли ми дивимося, інформація досягає сітківки, де вона передається в мозок для подальшої обробки форми, орієнтації, кольору тощо. Для проведення дослідження, опублікованого в журналі Attention, Perception, and Psychophysics, дослідники попросили групу людей шукати серед серії зображень, що відображаються на короткий час, певні типи зображень, такі як «усміхнена пара» або «пікнік». Переконавшись, що мозок здатен обробляти зображення за 100 мілісекунд, вони вирішили скоротити час показу окремого зображення. Хоча й виявили, що результативність знизилася, проте також відзначили, що при 80, 53, 40, 27 і, нарешті, 13 мілісекундах обробка візуальної інформації була кращою.

Як пояснює Мері Поттер, професор філософії і когнітивних наук Массачусетського технологічного інституту і провідний автор дослідження, «той факт, що ми можемо робити це так швидко, доводить, що зображення розшифровується. Саме це мозок робить весь день, намагаючись зрозуміти, що ми бачимо». Дослідження доводить, що потік від сітківки до центру розшифровки візуального зображення може приходити швидше, ніж думки.

«Робота очей полягає не тільки у відправці інформації в мозок, а дає змогу мозку реагувати доволі швидко, щоб пізніше реагувати на все так само швидко. Тобто ми калібруємо наш рух очей навколо нас із тією ж частотою, що дає нам можливість зрозуміти, що ми бачимо», – каже дослідник.

За матеріалами  ubratana.com

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *