Із червня в Дніпропетровському національному університету імені Олеся Гончара діє координаційний центр із надання психологічної та інших видів допомоги в роботі з вимушеними переселенцями та постраждалими від воєнних дій на сході країни. 

На першому засіданні центру ректор ДНУ Микола Поляков наголосив на важливості допомоги вимушеним переселенцям і силовикам: «Ми не можемо бути осторонь цих неоднозначних подій і бажаємо об’єднати зусилля для надання психологічної та інших видів допомоги». Наради координаційного центру ДНУ ім. О. Гончара щотижня проводить проректор з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді ДНУ, професор Валентин Іваненко. 

Найпершими відгукнулися студенти-волонтери з факультету психології. Уже наступного дня координатор напряму волонтерської допомоги вимушеним переселенцям студентка Надія Кириченко була у штабі надання допомоги переселенцям «Допомога Дніпра», склала список студентів, які бажають надавати допомогу, продумала спосіб зворотнього зв’язку та інформування студентів і членів штабу. Добродійна робота студентів-волонтерів поділяється умовно на два напрями – психологічний і соціальний. Серед обов’язків добровольців – прийом і видача гуманітарної допомоги, прибирання та облаштування кімнат для тимчасового проживання людей із Донбасу, і, безумовно, – психологічні консультації психологів-початківців, які працювали під керівництвом досвідчених психологів-практиків із громадської організації «Дніпропетровська психологічна кризова служба» та організація дозвілля з дітьми постраждалих областей. Згодом до цієї роботи долучились і студенти факультету суспільних наук та міжнародних відносин.

У співпраці з Центром соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ, соціально-психологічною службою університету та психологами кризової психологічної служби міста на початку липня у другому навчальному корпусі університету були проведені організаційні збори волонтерів серед студентів і викладачів факультету психології, які надаватимуть волонтерську допомогу в липні та серпні. На зборах обговорювали питання, зокрема, налагодження комунікації між університетськими волонтерами та громадською організацією «Дніпропетровська психологічна кризова служба». Знання про те, як працювати з переселенцями та постраждалими, студенти-волонтери отримують під час лекційних та практичних занять за спеціальною програмою, створеною координаційним центром. Визначені дні тижня, час і місце їх проведення. Вже відбулися лекція доцента Оксани Байєр «Життєві кризи особистості» та практичне заняття психолога-волонтера Романа Бабича «Психотехніки роботи з кризовими та після травматичними стресовими розладами». Волонтери ДНУ мають змогу відвідувати навчальні тренінгові заняття, які проводяться за окремим графіком у Дніпропетровській психологічній кризовій службі.

Координатор напряму Ірина Гавенко відвідує міський штаб допомоги біженцям майже щодня, організовує й коригує різні напрями діяльності. Студентка третього курсу факультету психології чергує на «гарячій лінії» штабу допомоги. «Кожен телефонний дзвінок для мене – це окрема доля людини, яка зараз у біді, і я, бодай небагато, але можу допомогти інформаційно, підтримати емоційно та психологічно, створити їм належні умови, які допомогли б хоч на якийсь час забути про ті страхіття, з якими вони зустрілися», – розповіла Юлія Мелехіна з Центру соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ. Штабом допомоги ДНУ ім. О. Гончара передано гуманітарну допомогу переселенцям від співробітників та студентів ДНУ. Доцент кафедри педагогіки та корекційної освіти Олена Переворська зазначила, що пишається студентами-волонтерами, які у канікулярний час знаходяться саме там, де вони потрібні, і які зовсім не по-юнацьки ставляться до нагальних проблем, старанно оволодівають педагогічними компетенціями у власній практичній діяльності.

У координаційного центру ДНУ із надання допомоги вимушеним біженцям – попереду нові форми волонтерства. На студентів очікують постраждалі у воєнних діях на сході країни – з військового шпиталю, обласної лікарні ім. Мечникова. Їм теж необхідна допомога словом, конкретними діями, психологічною підтримкою. Студенти Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара прийняли завдання від громадської молодіжної організації та вже скоро розпочнуть свою роботу в центрі допомоги постраждалим.

Інформаційно-аналітичне агентство ДНУ ім. О. Гончара

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу