Австрійські психологи з Віденського університету вважають, що шульгами люди стають через гормональний збій. «Відповідальним» у чоловіків за це є тестостерон, що вповільнює розвиток лівої півкулі головного мозку в ембріонів.

Вивчивши медичні дані про майже 13 тисяч жителів Австрії та Німеччини, дослідники з’ясували, що у 7,5 % жінок і 8,8 % чоловіків ліва рука основна.

«Ми здивувалися, дізнавшись, що найбільше ліворуких чоловіків народжені пізно восени і взимку — в листопаді, грудні та січні. Тільки за ці три місяці на світ з’явилося 8,2 % шульг, тоді як із лютого по жовтень — 10,5 %», — зазначив керівник наукової роботи Ульріх Тран.

Він припустив, що хлопчики, зачаті навесні, виявилися більше схильні до впливу сонячних променів, здатних збільшувати рівень тестостерону, через що права півкуля головного мозку немовлят формується швидше й отримує домінування над лівою. «У правшів, навпаки, більше розвинена ліва півкуля», — зазначив експерт, додавши, що «перебудова» організму може відбутися зокрема і через хвороби й травми.

Рівень тестостерону у майбутньої мами під час вагітності теж важливий. «Що вищий цей показник, то більше шансів у жінки народити лівшу», — повідомив учений, який уперше заявив про ефект сезонності.

За матеріалами  ukrhealth.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу