Рогівку ока виростили вчені - esli v glaz popalo chto toВчені здійснили прорив у науці. Їм вдалося виростити роговицю з рідкісного типу дорослих стовбурових клітин. Їх взяли в померлих до цього донорів. Процес регенерації запустили за допомогою сполуки ABCB5, що діє як маркер лімбальних стовбурових клітин. Сполука, що міститься в клітинах кишечника, шкіри і очей, допомагає їх відшукати. ABCB5 необхідна для виживання, відновлення та розвитку рогівки.

Схожу роботу проводили і співробітники Массачусетського дослідного інституту ока і вуха. Розробка дає надію тим, хто втратив зір від опіків, хвороб або хімічних пошкоджень, що руйнують тканини очей. Лімбальні стовбурові клітини знаходяться в базальному лімбальному епітелії очей. Вони підтримують тканини рогівки і допомагають у їх регенерації.

За допомогою стовбурових клітин вдалося виростити повністю робочу, анатомічно правильну рогівку в очах мишей. До того ж використовувалися людські клітини. У разі відсутності у мишей робочого гена ABCB5 лімбальні стовбурові клітини гинули. Тоді починався процес запрограмованої клітинної смерті – апоптозу. Після травм рогівка погано піддавалася відновленню.

За матеріалами: The Kiev Times

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *