7-метровий розмах крил у пташки, яку знайшли вчені - c89c3698562ab0f762088df731322d89Під час нових досліджень скам’янілих залишків давньої істоти, знайдених у 1983 році під час будівництва аеропорту Чарльстона, США, вчені з подивом виявили, що це був найбільший на Землі птах, що міг здійматись у повітря.

Рештки знайденого птаха навіть суперечать загальноприйнятій теорії — раніше вчені вважали, що істоти таких розмірів літати не можуть. Розмах крил гіганта сягав від 6 до 7,3 метра.

«Одна тільки кістка його верхнього крила була більшою за мою руку», — говорить автор дослідження Ден Ксепка з Національного центру з еволюційного синтезу в Даремі, Північна Кароліна, США.

Попри теорію про максимальний розмір птахів, які могли здійматись у повітря, дослідники не сумніваються: Pelagornis sandersi міг літати. Доказом цього слугують його кістки завтовшки з аркуш паперу із порожнинами всередині. Крім того, будова тіла велетня свідчить про те, що він комфортно почувався саме у повітрі, а не на суші.

Pelagornis sandersi ширяли у повітрі, як дельтаплан, і, «зловивши вітер», могли піднятись на висоту кількох кілометрів над рівнем моря, не рухаючи крилами.

Підлітали вони і до води, щоб дістати собі їжу — кальмарів і вугрів. Попри те, що на дзьобі таких птахів — на верхній і нижній щелепах — були шипи, схожі на зуби, харчувались Pelagornis sandersi тільки м’якотілими істотами.

За матеріалами  www.epochtimes.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *