Нещодавно в Університеті банківської справи Національного банку України відбулася спільна нарада за участі координаторів і консультантів проекту «Фінансова грамотність» – відповідальних осіб із Національного банку України, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Інституту інноваційних технологій МОН, проекту USAID/FINREP-II.

Метою проведення наради було визначення напрямів подальшої реалізації 2-го етапу науково-освітнього проекту «Фінансова грамотність». 

Тамара Смовженко, ректор Університету банківської справи Національного банку України, представила результати діяльності за 2013 – 2014 рр. у рамках реалізації 2-го етапу проекту «Фінансова грамотність». Зокрема, за її словами, учнів 10-х класів було забезпечено комплектами навчально-методичних матеріалів із дисципліни «Фінансова грамотність», що одержали гриф МОН (навчальну програму, навчальний посібник і робочий зошит для учня, посібник для вчителя). Курс «Фінансова грамотність» було введено як вибіркову дисципліну до навчальних планів загальноосвітніх шкіл і впроваджено в понад 500 школах 25 регіонів України, а також у містах Києві та Севастополі; загалом курсом було охоплено понад 10000 школярів віком 16 років.

Тамара Смовженко повідомила, що спільно з департаментами освіти і науки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН проведено 27 тренінгів, семінарів, круглих столів для підготовки тренерів із курсу «Фінансова грамотність» у 25 регіонах України, містах Києві та Севастополі, під час яких підготовлено 420 учителів. Проведено інтерактивні заняття з фінансової грамотності в 47 літніх таборах 15 регіонів України, у результаті яких понад 3000 дітей віком від 9 до 16 років упродовж літнього відпочинку одержали базові знання з фінансової грамотності.

Окрім того, за словами ректора Університету банківської справи Національного банку України, розпочато спільну роботу з адаптації навчально-методичних комплектів із курсу «Фінансова грамотність» для учнів 1-4, 5-9 класів, наданих Міжнародною асоціацією фінансової освіти дітей та молоді «Aflatoun» (м. Амстердам, Нідерланди) та проведено регіональні тури Всеукраїнського турніру з фінансової грамотності для школярів.

Проект «Фінансова грамотність» був представлений у міжнародних і всеукраїнських іміджевих та освітніх проектах. Зокрема, результатом благодійної акції «VII Аукціон надій», ініційованої студентами Університету банківської справи НБУ, стало забезпечення навчальними матеріалами понад 2000 десятикласників із 44 інтернатів. Студенти університету організували передачу навчальних матеріалів учням, провели уроки та надали практичну допомогу вчителям. Ця благодійна ініціатива отримала нагороду «Асоціації благодійників України» – диплом 1 ступеня «Благодійна акція року».

В обговоренні питань щодо спільної діяльності в рамках продовження роботи з впровадження науково-освітнього проекту «Фінансова грамотність» узяли участь Анжела Кузнєцова, проректор із науково-педагогічної роботи Університету банківської справи Національного банку України; Олена Коваленко, в.о. директора Генерального економічного департаменту Національного банку України; Ольга Вознюк, заступник начальника відділу організації роботи з офіційними повідомленнями Управління формування офіційних повідомлень Департаменту офіційних публікацій та інформаційного забезпечення; Круз-ДеПаула Даніло– керівник проекту USAID/FINREP-II в Україні; Лозицька Наталія, керівник відділу фінансової грамотності та зв’язків із громадськістю Програми USAID/FINREP-II; Євген Красняков, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти; Сергій Бондаренко, начальник відділу педагогічної та післядипломної освіти департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України; Роман Гладковський, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Наталія Забуга, завідувач сектору природничо-математичної та технологічної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України; Олена Коробкова, в.о. виконавчого директора Незалежної асоціації банків України; Марія Калганова, голова апарату НАБУ.

Під час обговорення були окреслені та визначені основні напрями діяльності, що будуть оприлюднені у спільному документі «План спільних заходів реалізації 2 етапу проекту USAID/FINREP-II «Фінансова грамотність».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу