Люди готові вдарити себе струмом, аніж сидіти у порожній кімнаті - dfgsfgПсихологи з Гарварду та Університету Вірджинії провели серію експериментів і з’ясували, що люди готові виконувати будь-що, навіть якщо результатом стане удар струмом, ніж сидіти в порожній кімнаті й нічого не робити.

Про це йдеться у журналі Science.

Науковці залишали учасників дослідження в порожній кімнаті від 6 до 15 хвилин без мобільних телефонів і матеріалів для читання та листування. Їм пропонували розважати себе самостійно, лише за допомогою власних думок. У перших дослідах брали участь студенти коледжів, багато з них зізналися, що цей «розумовий» період був не дуже приємним і їм було важко зосередитися. Ті самі результати показала й інша група «піддослідних» (віком від 18 до 77 років). Вони зазначали, що жодного задоволення від цього досвіду не отримали, а також скаржилися на те, що відчувають проблеми з концентрацією, хоча ніщо в приміщенні не відволікало їхньої уваги.

Особливо це стосувалося чоловіків: не готовими сидіти виявилися 67 % чоловіків і 25 % жінок.

Додатковий експеримент показав ще цікавіший результат. Цього разу перед науковцями стояла мета з’ясувати, що виберуть люди – повну відсутність будь-якого заняття і зовнішніх подразників чи наявність неприємної діяльності. Результати показали, що багато вибирали другий варіант.

Учасникам запропонували ті самі обставини, що й у попередньому дослідженні, але з додатковим вибором – помірним ударом струму при натисканні певної кнопки. Більшість учасників принаймні один раз вдарили себе струмом під час експерименту.

Так, психологи переконалися, що багатьом людям настільки неприємно залишатися наодинці з собою, що вони робитимуть, що завгодно, навіть якщо це завдаватиме їм фізичного болю. Зараз вчені намагаються зрозуміти причини цього феномену.

За матеріалами  www.zik.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *