Сьогодні, 11 червня, в Харківському комп’ютерно-технологічному коледжі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» розпочинається вступна кампанія. Цього навчального року планується зарахувати 245 колишніх дев’ятикласників, із них 123 – на бюджет. Найбільшим попитом серед абітурієнтів традиційно користуються комп’ютерні науки.

Шанс навчатися в коледжі на бюджеті є й у випускників шкіл із повною середньою освітою. Щоправда, таких щасливчиків буде лише семеро. Усього ж планується зарахувати 154 випускників 11-х класів. Причому для вступу до коледжу їм не треба проходити зовнішнє незалежне оцінювання. Зарахування відбувається на основі оцінок атестату та результатів вступних іспитів із математики, а також з української мови та літератури. 

Після закінчення коледжу студенти матимуть можливість продовжити навчання, вступивши на другий курс НТУ «ХПІ», а ті, хто добре вчиться, – одразу на третій курс, якщо його напрям підготовки збігатиметься з обраним в університеті.

Уже цьогоріч у коледжі буде розпочато експеримент з упровадження системи дуальної освіти. Його суть полягає в тому, що в підготовці молодих фахівців беруть участь одразу два заклади – навчальний (ВНЗ, коледж) і навчальне підприємство. Навчальний процес організований так, що у виші студент спочатку здобуває базові теоретичні знання, а потім він вирушає практикуватися на підприємство, що має  угоду з університетом.

Студенти коледжу вже з третього курсу влаштовуватимуться на роботу в компанії-партнери. І відтоді їхній тижневий графік буде таким: два дні – в понеділок і суботу вони навчатимуться, а 4 дні – працюватимуть за майбутніми професіями. Крім того, студенти мають займатись і самостійною підготовкою.

Здобувати освіту за такою системою зможуть студенти всіх спеціальностей – і комп’ютерних, і машинобудівних, договори будуть укладені з ІТ-фірмами та промисловими підприємствами. Після закінчення коледжу молоді спеціалісти зможуть залишитися в цій компанії працювати, а можуть продовжити навчання.

Прес-служба ХКТК НТУ “ХПІ”

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу