Для студентів розробили анатомічний 3D-макет людини - 1405Ученим з австралійського Університету Монаша вдалося створити унікальний анатомічний 3D-макет людини, що відтворює частини тіла за допомогою інноваційного 3D-друку, повідомляє науковий портал «PHYS». Фахівці запевняють, що розробка здійснить революцію в медицині. Створений 3D-комплект дасть змогу відкрити нові можливості в навчанні лікарській справі в країнах, де використання людських трупів у науці проблематичне.

Людський 3D-макет не містить людської тканини, при цьому він відтворений із точністю до найдрібніших деталей кінцівок, грудей, черевної порожнини, голови і шиї. Конструкція дає можливість, так би мовити, сканувати реальні анатомічні зразки та роздруковувати на 3D-принтері з використанням гіпсового порошку або в пластику, візуалізуючи шар за шаром тривимірні частини тіла. У результаті складного технологічного процесу вдається досягти високої роздільної здатності і точної передачі кольору.

Від моменту появи медицини і донині тільки використання трупів було єдиною можливістю для практичного вивчення анатомії в навчальних закладах. Брак “матеріалу”, дорожнеча його обробки і зберігання – ці проблеми медики вирішують і зараз. Новий винахід дасть змогу вивчати анатомію, не вдаючись до використання натуральних людських останків.

Професор Пол МакМенамін, директор Центрального Університету анатомії людини, запевняє, що створені анатомічні 3D-макети дадуть змогу значно покращити практичні знання та навички стажистів і молодих лікарів, а також посприяють розвитку нових хірургічних методів лікування.

«Не маючи можливості зазирнути всередину тіла і побачити м’язи, сухожилля, зв’язки та кровоносні судини, студентам важко добре вивчити анатомію людини. Ми вважаємо, що наша 3D-модель, як реальна, матиме величезне значення в науці», – зазначає професор.

Учений також додав, що анатомічні 3D-моделі будуть вигідні практично й економічно, адже  можуть бути зроблені в короткий проміжок часу, не вдаючись до великих витрат, і, на відміну від трупів, не потребують спеціальної обробки і особливих умов зберігання. Особливу користь високотехнологічного винаходу медики вбачають у сфері променевої діагностики, де збір інформації в дуже тонких шарах тканин часом стає неможливим.

Інноваційна розробка надійде в продаж наприкінці 2014 року.

За матеріалами  24smi.org

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *