Крісла з інтелектом розробили науковці - mid 574e4f1dБританський університет Ноттінгем Трент розпочав розробку автомобільних крісел, здатних знімати електрокардіограму водія.

На основі отриманих даних електроніка зможе визначити, наскільки водій зосереджений на управлінні і, якщо він, наприклад, заснув, віддати команду системам безпеки на увімкнення заходів для запобігання аварії.

Розробка новинки проводиться спільно з компанією Plessey Semiconductors, що створила безконтактний електромер, який визначає зміни різниці електричних потенціалів, що виникають при роботі серця (при звичайній електрокардіографії для цього на різні ділянки тіла накладають електроди). Цей пристрій і планують вбудовувати в крісла. Вивченням способів найбільш оптимальної інтеграції в обшивку винаходу і займається Університет Ноттінгем Трент.

Учені розраховують, що їм вдасться в ідеалі поєднати електрокардіограф у кріслах із системами активного круїз-контролю та контролю рядності руху, які в разі небезпечної ситуації (якщо водій заснув чи отримав серцевий напад) могли б взяти управління на себе і безпечно зупинити машину.

Коли саме новинка може з’явитися в продажі, не повідомляється.

«Тойота» торік запропонувала встановлювати датчики, здатні фіксувати дані про кров’яний тиск і серцеві ритми водія, на кермо. При небезпеці інфаркту водія планується попереджати голосовим повідомленням і текстовим повідомленням на екрані мультимедійної системи.

Японці стверджують, що виникнення інфаркту можна передбачити за кілька годин до появи симптомів. Тому подібна система, як розраховують у «Тойоті», зможе попереджати водія про небезпеку заздалегідь, а не безпосередньо перед самим нападом.

Свою «антистресову» систему також готує Ford. Вона зможе стежити за пульсом, диханням і змінами температури тіла водія.

За матеріалами: AutoSite

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *