Учені радять "сюсюкати" з дітьми - mama i rebenokРозмовляти з малюком треба від самого народження, впевнені вчені з Університету Вашингтона.

Попри те, що новонароджений малюк сприймає доросле мовлення як набір окремих звуків, раннє спілкування з ним позитивно позначається на його розвитку. На думку експертів, якщо мама “сюсюкає” і “воркує” над своїм малюком, то в майбутньому він швидше заговорить. Як з’ясувалося, що частіше мама вимовляє вголос різні звуки, то швидше в майбутньому малюк навчиться відрізняти окремі слова від інших шумів.

Фахівці з’ясували, що 7-місячні малюки чітко відрізняють людський голос від інших звуків, навіть якщо людина знаходиться в іншій кімнаті. Немовлята також відрізняють голос матері ще до того, як самі навчаться говорити. Такого висновку науковці дійшли після дослідження хвилі дитячого мозку в момент, коли їм програвали слова різними мовами.

Результати цього дослідження ще раз довели, що основним чинником у розвитку мовлення  є спілкування батьків із дитиною. Вчені радять мамам частіше «сюсюкати» з немовлятами, скільки тривалі та чисті звуки сприяють швидкому розвитку мовлення дитини.

Крім того, такий голосовий контакт важливий і для емоційного розвитку дитини. Діти, з якими батьки часто розмовляли, більш спокійні і швидше за однолітків вчаться вимовляти перші слова.

За матеріалами: Лиза. Мой ребенок

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *