Права дітей-сиріт у Криму нагло порушують окупанти - p 93568 1 gallerybig122 дітей-сиріт окупаційна влада Криму депортувала з півострова через те, що безбатченки-патріоти відмовилися від російського громадянства. Під час брифінгу з цього питання, 15 липня, уповноважений Президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко наголосила, що в такий спосіб проросійсько налаштований політикум порушив права дітей:

«22 дитини-сироти депортовано з півострова на материкову частину України з обмеженням їхніх майнових прав», – сказала вона.

За словами депутата, українська влада не залишить це питання без уваги. А Міністерство юстиції готує відповідні позови, щоб захистити права громадян України.

Журналісти Освітнього порталу «Педагогічна преса» поцікавилися думкою керівника Управління забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини Людмили Волинець про долі дітей-переселенців. Очільниця держструктури повідомила, що юні кримчани наразі вже на материковій Україні і мають усе необхідне для життя. Однак держава має визначити відповідальних за цих дітей. Адже їх позбавили патронату регіону, до якого ті належали за місцем походження. І тепер постає низка проблемних питань із процедурою усиновлення, набуттям майнової правовласності тощо.

Ірина Геращенко також повідомила, що справді в Криму нині фіксують численні порушення прав дітей.

Президент України Петро Порошенко вимагає від усіх центральних і регіональних органів влади більш скоординованої та відповідальної роботи задля захисту прав дітей, їхньої безпеки, вивезення сиріт із територій, що знаходяться під контролем незаконних збройних угруповань, в інші регіони України.

За інформацією Міністерства соціальної політики в закладах інтернатного типу в Донецькій області ще перебувають 850 дітей, у Луганській – 254 дитини.

На сьогодні, за даними Адміністрації Президента, 600 дітей-сиріт Донеччини готові прийняти санаторії, дитячі будинки та родини по всій Україні. Але бойовики утримують вихованців у дитячих будинках, погрожуючи їхнім керівникам і шантажуючи вивезенням до Росії. Загроза силового вивезення за межі України залишається реальною для вихованців Донецької загальноосвітньої школи-інтернату № 1 – 91 дитина; Мар’їнської загальноосвітньої школи-інтернату – 54 дитини.

Також у Донецькій і Луганській областях 246 дітей перебувають у будинках інвалідів системи охорони здоров’я, вони потребують постійного лікування та опіки. Сьогодні бойовики залякують і колективи цих закладів.

Ірина Геращенко зазначила, що треба звернутися до міжнародних організацій, зокрема, до ОБСЄ та ЮНІСЕФ по підтримку в забезпеченні прав дітей, які опинилися в зоні конфлікту, та створенні коридорів для евакуації сиріт із небезпечних районів.

За долею сиріт із Криму уважно стежитимуть журналісти Освітнього порталу «Педагогічна преса». Ми вже офіційно звернулися до Мінсоцполітики по роз’яснення щодо майбутнього дітей-сиріт з півострова.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *