Більшість випускників українських шкіл після отримання атестата прагнуть навчатися далі, і лише 1,5 % випускників шукають роботу

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного компанією Research& Branding Group.

Завідувач відділу економіки праці Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Лариса Лісогор відзначає, що хоч у ВНЗ студентам і викладають теоретичні знання з тієї чи іншої сфери діяльності, роботодавці вимагають практичного досвіду від молодого фахівця. До того ж, можливості працевлаштування залежать ще й від того, який навчальний заклад закінчив випускник.

«Молодь завжди була, є і буде найбільш вразливою соціально на ринку праці. Це характерно не тільки для України, а й для всіх країн світу. У наших умовах молодь залишається однією з найбільш неконкурентоспроможних груп, оскільки, по–перше, немає досвіду роботи, якого вимагають роботодавці, і, по–друге, якість освіти, яку вони здобувають, далека від ідеалу», – додала Лісогор.

Вона також зазначила, що під час кризових явищ, які відбувалися на ринках праці як західних країн, так і України, спостерігається зростання рівня безробіття саме серед молоді. Серед молодих людей віком 15-24 років рівень безробіття коливається від 34-35 % в Україні до 45-47 % у Латвії й Литві та 60% – у Португалії.

 За матеріалами «Україна Молода»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу