Молодь завжди  хоче виділятися з натовпу  – цей факт пояснюється кількома причинами.

Уже в підлітковому віці людина починає усвідомлювати себе як особистість. Будь-який підліток шукає себе, вивчає власне «я», і перші  кроки в самоідентифікації виявляються вподобанням певного стилю в одязі, напряму музики, жанру кіно тощо.

Гроші не врятують, якщо немає смаку - fhfhhhНедарма існують тинейджерські течії, або, як ще прийнято називати, – молодіжні субкультури: хіпі, панки, емо, рокери. Це все ідейно споріднені люди, які дотримуються певних  догм, що обумовлюють їхні інтереси.

Є  молодь, яка не належить до таких течій, тож має самостійно визначатися, що вдягти, аби було зручно та стильно.

Сьогодні, крім дизайнерів, моду диктує й суспільство. Вона залежить від територіальних особливостей, національних традицій, менталітету та виховання, загальноприйнятого етикету та навіть політичної  ситуації, що неабияк впливає на зовнішній вигляд.

Усі ці  чинники, безперечно, впливові, водночас і сама  молодь,  керуючись власним смаком, шукає способи та засоби самовираження. Не найперший, але один із головних – це, так би мовити, «фасад»  – зачіска і вбрання.

Інтернет, глянцеві журнали, колекції дизайнерів, поради друзів – ресурсів для пошуку себе повно.

Але, навіть маючи гарний смак, не всі можуть собі дозволити речі відомих брендів, аксесуари популярних компаній і перших дефіцитних модних хітів.

Пропонуємо вам поради, що  допоможуть орієнтуватися  в сучасних  умовах  та зібрати гардероб, який відповідатиме вашим бажанням, а головне – можливостям.

Гроші не врятують, якщо немає смаку - dfffffНасамперед проведемо ревізію вже наявного вбрання

Багато модних спеціалістів радять позбавлятися речей (роздати подругам, родичам або віддати на благодійність), які не використовуються вже тривалий  час, не підходять  за розміром, і замінити  їх новими.

Якщо  страждаєте на синдром Плюшкіна, підкрадається жадібність, а  фрази «все нове  – добре випране старе» або «мода повертається» стають вашим девізом (буває й таке), то добре, якщо вдома є місця, де валізи радо припадатимуть пилом.  А хто не має такої можливості? Мусить переконати себе в тому, що все одно голим не ходитиме, хай там що викинув чи віддав.

Другий крок назустріч оновленням, або Ланцюг з одягу

Передивіться залишені  речі та розсортуйте їх за принципами сезонності та комбінаторності.

Отримаєте  такий собі  ланцюг з одягу: спідницю можна вдягти з улюбленою блузою або светром, до якого так само пасують і ці джинси, і так далі… А про ті речі, що залишились без пари,  добре подумайте: якщо вони вам точно потрібні, то тут  ми вже вирушаємо по нові ланки нашого ланцюга!

Гроші не врятують, якщо немає смаку - dfffssТретій  етап – бюджетний шопінг

Усі, мабуть, чули, що не можна ходити до супермаркету голодними.

При виборі речей можна користуватися тим  же принципом. Недарма ми залишили речі, що випадають з ланцюга, саме для них і підбиратимемо пару.  Тож  орієнтуймося на кольорову гаму, фасон  і тип тканини.

Вирушаючи по магазинах, визначте грошовий  ліміт, щоб запобігти імпульсивним покупкам і щоб сімейний бюджет особливо не постраждав.

Де купувати собі вбрання, коли грошей, як вам здається, бракує? Це своєрідний спорт – купити гарні речі за невисоку ціну.

Спершу пропонуємо дізнатися про розпродажі, акції та знижки, можливо, ви знайдете необхідну собі річ.

Пам’ятайте, що не варто купляти одяг, якщо у вас немає з чим його носити, завжди уявляйте ваш повний образ: від взуття, аксесуарів і до зачіски. Зважайте і на фактор доречності:  куди і коли ви зможете це вдягти: на роботу, прогулянку тощо.

Майже в кожному районі є речові ринки, де також трапляються розпродажі, але чи вигідні вони? На відміну від великих мереж магазинів (де ціни більш-менш сталі, а розпродажі демократичні), то на базарі  продавець –  людина, а не маркетинговий проект. Покупець знає, що можна і поторгуватися, і побачити радість в очах продавця, що саме його товар викликав у вас зацікавленість.

Йдемо далі – секонд-хенди.  Нині популяризується шопінг у цих магазинах. Переваги в тому, що, наприклад, чорна футболка з бутіка за 300 гривень і чорна футболка з секонду за 15 гривень – це просто чорна футболка.  Але якщо ви заплямуєте або зіпсуєте дорогу річ, мабуть, дуже засмутитесь, а чорна заплямована футболка за 15 гривень – наостанок зробить корисну справу: повитирає підлогу або пил, адже її зовсім не шкода.

Не радимо купляти в секонд-хенді замалий чи завеликий одяг (вшивати та розшивати коштуватиме дорожче, ніж сама річ, звісно, якщо майстер не ви); взуття та білизну –  це негігієнічно.

Глянцеві  образи

Надивилися модних показів, начиталися  журналів? Дуже просто підібрати майже схожі речі – зберігаємо собі зображення, вивчаємо його.

Наприклад,  зібралися за місто: природа, зелені галявини, десь стіг сіна,  худоба пасеться – треба вдягтися зручно та гарно.

 Гроші не врятують, якщо немає смаку - odezhda v kovbojskomГроші не врятують, якщо немає смаку - sasdad

Аналізуємо  побачене: переважає котон та шкіра, далі бавовняне  вбрання з дрібноквітковим принтом (на зразок нічної сорочки) та  картате,  для завершення образу – капелюх.

Тепер образ, що нам запам’ятався,  відсуваємо на другий план, нам знадобиться тільки перелік цих одежин. Вирушаємо купувати джинси або шорти, які пасуватимуть до картатої сорочки, а потім і капелюх, шкіряним аксесуаром може стати  велика  сумка,  ремінь або прикраси, наприклад, браслети.

Здається, ми вже чуємо ваші кроки до шафи…

Рудюк Юлія, Освітній портал “Педагогічна ПРЕСА”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *