У 2014/2015 навчальному році планується прийняти на навчання до професійно-технічних навчальних закладів за державним замовленням майже 163 тисячі робітничих кадрів за 35 напрямами економічної діяльності та 5,6 тис. молодших спеціалістів.

Виконавцями державного замовлення на підготовку робітничих кадрів та молодших спеціалістів у новому навчальному році визначено 947 професійно-технічних навчальних закладів. 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2013 р. № 363 «Про затвердження Порядку розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів», державне замовлення на підготовку робітничих кадрів та молодших спеціалістів у 2014/2015 навчальному році розміщено в професійно-технічних навчальних закладах на конкурсній основі.

За рішенням конкурсної комісії з відбору виконавців державного замовлення Міністерством освіти і науки України як державним замовником в особі заступника міністра Павла Полянського підписано Державні контракти з кожним ПТНЗ на виконання державного замовлення на підготовку робітничих кадрів і молодших спеціалістів у поточному році.

У свою чергу Павло Полянський зазначив, що як виконавцями державного замовлення – професійно-технічними навчальними закладами, так і державним замовником – Міністерством освіти і науки, департаментами (управліннями) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій проведена значна робота щодо формування обсягів державного замовлення, укладання відповідних угод із конкретними роботодавцями, замовниками підготовки робітничих кадрів та молодших спеціалістів, погодження їх з обласними державними адміністраціями.

Але попереду ще відповідальніша робота щодо його виконання та прийняття на навчання відповідного контингенту учнів у професійно-технічні навчальні заклади.

Розподіл державного замовлення в 2014 році за галузями економіки такий:

 для промисловості – 51,1 тис. осіб;

будівництва – 25,4 тис. осіб;

транспорту та зв’язку – 18,4 тис. осіб;

легкої промисловості – 9,1 тис. осіб;

громадського харчування та торгівлі – 31,7 тис. осіб;

сфери обслуговування – 11,2 тис. осіб;

сільського господарства – 13,5 тис. осіб.

Одночасно державними професійно-технічними навчальними закладами України у 2014 році випущено на ринок праці майже 169 тисяч кваліфікованих робітничих кадрів. Пріоритетними залишаються професії для промисловості, будівництва, громадського харчування, торгівлі, інформаційно-комунікаційних технологій, зв’язку та транспорту.

Станом на 21 липня 2014 року до професійно-технічних навчальних закладів уже подано 45,6 тис. заяв, що становить 28 % від обсягів державного замовлення.

За словами заступника міністра, головною стратегією сьогодні в розвитку професійно-технічної освіти має бути випереджувальний підхід.

«Наші зусилля варто зосередити на трьох ключових аспектах: оновлення змісту професійно-технічної освіти, де насамперед мають враховуватися сьогоденні запити роботодавців і ситуація на ринку праці; модернізація матеріально-технічної бази; питання педагогів, майстрів виробничого навчання, які разом із нами мають розвіювати хибний і згубний стереотип у суспільстві, що до професійно-технічних закладів йдуть здебільшого учні від освітньої безнадії. Це не так», – зауважив Павло Полянський.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *