Апеляція на ЗНО буде платною? - 318 липня на власній сторінці у Facebook директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук опублікував пост із проханням до читачів свого профілю “підказати, що потрібно змінити у ЗНО-2015“.

На сьогодні, 22 липня, вже висловилися щодо змін у тестуванні наступного року понад 50 читачів офіційної сторінки очільника УЦОЯО.

Ігор Лікарчук подякував за небайдужість до порушеного питання. Також він пообіцяв, що “пропозиції неодмінно будуть вивчені та враховані”.

Автор публікації зазначає: “…час спливає дуже швидко. І до цього посту з кожним днем звертається дедалі менше людей, що є цілком закономірним явищем. Однак залишається низка питань, стосовно яких мені важливо знати думку друзів по ФБ. Тому я починаю виносити на обговорення так звані “секторальні” проблеми проведення ЗНО.

Першою такою секторальною проблемою є проведення апеляцій за результатами зовнішнього оцінювання. Як відомо, чинними нормативними документами передбачене проведення апеляцій стосовно процедури та визначення результату. На мою думку, стосовно процедурних питань, то тут особливих проблем немає. А от стосовно апеляції за результатами, то цьогорічний досвід, як і практика її проведення в попередні роки, викликає багато думок. У нас виникла дещо незвична ідея проведення апеляції за результатами.”

А саме директор Центру оцінювання пропонує:

а) відмовитися від практики перегляду результатів на засіданні апеляційної комісії;

б) якщо абітурієнт вважає, що його робота оцінена неправильно, то надати йому можливість повторно пройти ЗНО з цього предмету під час апеляційного тестування за іншими (в межах чинної специфікації) тестами, але сплативши вартість проходження ЗНО;

в) до сертифікату та бази даних УЦОЯО вноситимуть результати другого апеляційного тестування, незалежно від того, якими вони будуть – кращими чи гіршими.

Ігор Лікарчук також наголошує, що цей перелік – лише ідея для активного обговорення, і закликає громадськість “не шукати в цій ідеї намагання УЦОЯО заробляти гроші. Тож дуже чекаю на активне обговорення. Завершимо його – оприлюдню наступну секторальну проблему”.

Читачі офіційної сторінки у Facebook Ігоря Леонідовича принагідно пропонують у ЗНО-2015:

– оприлюднити варіанти тестів, аби у вступників було більше шансів підготуватися: “Необхідно оприлюднити базу завдань. Нехай це буде 1000 чи 10000 тестових завдань. Учні повинні знати, до чого готуватись. Школи, вчителі і репетитори також повинні мати чіткі орієнтири”;

– додати часу до виконання тестів з іноземних мов вступниками: “Тексти з англійської потребують більше часу для учнів середньої школи, не всі встигають виконати завдання вчасно. Учні спецшкіл, гімназій більш підготовлені, тому не всі є в рівних умовах”;

– провести експертизу завдань до сесії ЗНО: “Експертизу завдань (та відповідей!) необхідно проводити НЕ ПІСЛЯ процедури ЗНО, а ДО неї. Це зменшить вірогідність похибок”;

– пропонують замінити державну підсумкову атестацію на ЗНО: “Ліквідувати в навчальних закладах державну підсумкову атестацію, замінивши її на обов’язкове ЗНО ” тощо.

Апеляція на ЗНО буде платною? - 1Апеляція на ЗНО буде платною? - 2

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *