Дніпропетровська та Запорізька області стали першими регіонами, які апробують новий механізм фінансування соціальних послуг в умовах децентралізації. У рамках ініціативи шестеро експертів Національної академії наук та Академії фінансового управління Міністерства фінансів України проведуть детальний аналіз чинної системи соціального фінансування. У розробці нових принципів роботи спиратимуться на досвід Великої Британії, Німеччини та Болгарії. Реалізація програми триватиме протягом 4 – 5 років. Про це стало відомо під час презентації проекту, що відбулась у департаменті освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації. 

Згідно з умовами проекту, відповідальність за надання соціальних послуг нестиме територіальна громада, а інформація про вартість і механізм нарахування цих послуг має бути у відкритому доступі. Зокрема, у Дніпропетровській області будуть обрані дві такі громади.

Загалом проект дасть змогу перейти від кошторисного до бюджетного планування фінансування соціальних послуг. Це має забезпечити населення необхідними виплатами відповідно до демографічних показників на місцях.

На перших етапах провадження проекту експерти розглянуть ефективність п’ятнадцяти позицій схеми фінансування соціальних виплат для 3-х категорій дітей. Це діти-сироти, інваліди та ті, які опинилися в складних життєвих обставинах. Виниклу ситуацію вивчатимуть на прикладі трьох обласних закладів – шкіл-інтернатів, будинків дитини та інтернатних закладів. Які саме заклади будуть задіяні в проекті, визначать представники профільних департаментів – відповідно, освіти і науки, охорони здоров’я та соціального захисту.

Департамент освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *