У всі часи жінка хоче бути красивою. І одна з найдавніших косметичних процедур – манікюр.
Ще 3000 років тому в Єгипті та Китаї зналися на манікюрі. При археологічних розкопках у давньому Єгипті знаходили мумій із нігтями, пофарбованими хною.
Із кожним днем продукти косметології дедалі різноманітніші та доступніші, й останнім часом не тільки дорослим панянкам, а й підліткам. Тож проблеми дефіциту немає, є питання доречності.
Із якого віку можна робити манікюр?
Якщо дитина замала, щоб висидіти спокійно в кріслі, то краще тоді зробити манікюр у домашніх умовах. Підберіть лак із максимально безпечним складом. У косметичних магазинах продають такі засоби, до складу яких не входять толуол, формальдегід та інші шкідливі домішки.
А от у старших класах дівчата прагнуть демонструвати свою індивідуальність і не лише кращими знаннями виділятися серед однокласниць, а тоді вже починаються складнощі…
Не в усіх школах дозволено фарбувати нігті (принаймні яскравими кольорами), адже школа – не салон краси, – зауважують педагоги. І, звісно, мають слушність. Однак можна й посперечатись. Ми ж пам’ятаємо, що «в людині все має бути прекрасним – і тіло, і душа, і одяг, і думки».
Чи варто бути аж такими категоричними, як, наприклад, у японських школах, де суворо забороняється фарбувати нігті, волосся та очі? На нашу думку, в підлітковому віці експериментувати над своєю зовнішністю можна, головне – щоб це не погіршило здоров’я та якість освіти.
Порадимо правильно обирати час і місце, не впадати в крайнощі. Дуже довгі нігті або надто яскраві – це, погодьтеся, не повсякденний манікюр для дівчат у школі. Штучні нігті – дискусійне питання: навіщо такі дівчинці? Вони потребують постійного догляду, корекції у фахівців, а це і затратно, і вже немодно. Проте існують і винятки, скажімо, дефект нігтевої пластини можна «приховати» нарощуванням.
Наостанок зазначимо, що класика завжди в тренді, і охайні невеличкі нігтики стриманих пастельних кольорів чи французький манікюр на дівчачих пальчиках – свідчення того, що батьки переймаються зовнішнім виглядом свого чада, й, аби запобігти ризикованим підлітковим експериментам, змогли домовитись, запропонувавши альтернативу.
Святкові дні і канікули – час свободи
Так, зокрема, прищеплюється почуття смаку і міри.
Але будьте уважні! Батьківський контроль ніхто не скасовував: є такі дівчата, які носять манікюр, допоки лак не зникне сам й остаточно, а треба пояснювати, що такі «залишки розкоші» треба змивати.
Рудюк Юлія, Освітній портал Педагогічна ПРЕСА