Дівчачий манікюр, або Як і коли починати - lllУ всі часи жінка хоче бути красивою. І одна з найдавніших косметичних процедур –  манікюр.

Ще 3000 років тому в Єгипті та Китаї зналися на манікюрі. При археологічних розкопках у давньому Єгипті знаходили мумій із нігтями, пофарбованими хною.

Із кожним днем продукти косметології дедалі різноманітніші та доступніші, й останнім часом не тільки дорослим панянкам,  а й підліткам. Тож проблеми дефіциту немає, є питання доречності.

Із якого віку можна робити  манікюр?

Дівчачий манікюр, або Як і коли починати - lllm

Дівчачий манікюр, або Як і коли починати - goroshkiДівчаткам дуже подобається фарбувати нігті. Деякі «принцеси» вже в 2 роки  намагаються наслідувати  матусину поведінку і хочуть  бути схожими на дорослу тьотю. Й іноді можна дозволяти їм це робити, але не часто, бо дитячі нігтики, як і шкіра, повинні «дихати». Можна пограти в модну красу вдома, а можна відвести доньку до професійного майстра в салон.

Якщо дитина замала, щоб висидіти спокійно в кріслі, то краще тоді зробити  манікюр у домашніх умовах. Підберіть лак із максимально безпечним складом. У косметичних магазинах продають такі засоби, до складу яких не входять толуол, формальдегід та інші шкідливі  домішки.

Дівчачий манікюр, або Як і коли починати - rthrgДівчачий манікюр, або Як і коли починати - JJМанікюр для школярок потребує окремої уваги. Безперечно, дитячі руки мають бути доглянутими. В молодших класах вистачить гігієнічного манікюру: чисті, рівненько підстрижені  та не надто довгі нігті (щоб запобігти травматизму).

А от у старших класах дівчата прагнуть демонструвати свою індивідуальність і не лише кращими знаннями виділятися серед однокласниць, а тоді вже починаються складнощі…

Не в усіх школах дозволено фарбувати  нігті (принаймні яскравими кольорами), адже школа – не салон краси, – зауважують педагоги. І, звісно, мають слушність. Однак можна й посперечатись. Ми ж пам’ятаємо, що «в людині все має бути прекрасним – і тіло, і душа, і одяг, і думки».

Чи варто бути аж такими категоричними, як, наприклад,  у японських школах, де суворо  забороняється  фарбувати нігті, волосся  та очі? На нашу думку, в підлітковому віці експериментувати над своєю зовнішністю можна, головне – щоб це не погіршило здоров’я та якість освіти.

Порадимо правильно обирати  час і місце, не впадати в крайнощі. Дуже  довгі нігті або надто яскраві – це, погодьтеся, не повсякденний манікюр для дівчат у школі. Штучні нігті – дискусійне питання: навіщо такі дівчинці?  Вони потребують постійного догляду, корекції у фахівців, а це і затратно, і вже немодно. Проте існують і винятки, скажімо, дефект нігтевої пластини можна «приховати» нарощуванням.

Наостанок зазначимо, що класика  завжди в тренді, і охайні невеличкі нігтики стриманих пастельних кольорів чи французький манікюр на дівчачих пальчиках – свідчення того, що батьки переймаються зовнішнім виглядом свого чада, й, аби запобігти ризикованим підлітковим експериментам, змогли домовитись, запропонувавши альтернативу.

Святкові дні і канікули – час свободи

Дівчачий манікюр, або Як і коли починати - cc

Дівчачий манікюр, або Як і коли починати - qqДівчачий манікюр, або Як і коли починати - ee

Дівчачий манікюр, або Як і коли починати - f1Саме час відриватися на максимум: яскраві кольори, неймовірні малюнки, будь-яка довжина – все, щоб почуватися гарними, особливими. Тут уже можна не стримувати фантазії: експериментувати, шукати, самовиражатись.

Так, зокрема, прищеплюється почуття смаку і міри.

Але будьте уважні! Батьківський контроль ніхто не скасовував:  є такі дівчата,  які носять манікюр, допоки лак  не зникне сам й остаточно,  а треба пояснювати, що такі «залишки розкоші»  треба змивати. 

Рудюк Юлія, Освітній портал Педагогічна ПРЕСА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *