Четверо українських школярів представляють Україну на 46-й Міжнародній хімічній олімпіаді, що проходить із 20 по 29 липня в Ханої (В’єтнам). Цього року за перемогу в найпрестижнішому конкурсі з хімії змагається 291 школяр із 75 країн. Українська команда бере участь за підтримки Міністерства освіти і науки України. Генеральним спонсором українських школярів уже втретє став холдинг OSTCHEM.

«В Україні є дуже талановиті діти. Вони прагнуть знань і готові працювати над собою. Уже сьогодні українських школярів очікує перше випробування – експериментальний тур змагань, а в п’ятницю вони мають продемонструвати свої теоретичні знання. Я бачу, що можливість взяти участь у змаганнях такого високого рівня сповнює наших учнів ентузіазмом і бажанням перемоги», – сказав Костянтин Гавриленко, старший науковий співробітник Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керівник української команди школярів. 

У 2014 році право представляти Україну на Міжнародній олімпіаді з хімії вибороли учні Києва та Львова, які вже є призерами попередніх міжнародних змагань. Зокрема, до української збірної увійшов Христофор Хохлов, учень київського науково-природничого ліцею № 145, який у 2013 році здобув бронзову медаль на 45-й Міжнародній хімічній олімпіаді. Також учасниками олімпіади стали призери минулорічної Менделєєвської олімпіади з хімії – Роман Діденко, учень київського ліцею № 100 «Поділ», і старшокласники львівського фізико-математичного ліцею-інтернату Олег Гордійчук і Владислав Нешта. Відбір учасників до української збірної проходив після Всеукраїнської олімпіади, що відбулась у березні 2014 року у Вінниці та зібрала 146 учасників з усіх областей країни.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу