Учені зі США довели, що постійне недосипання загрожує порушеннями пам’яті, мозок починає вигадувати  спогади,  публікує результати дослідження журнал Psychological Science.
Американські дослідники встановили, що недосипання може призводити до психічних захворювань і депресивних станів. В експерименті взяла участь 61 людина. Всіх  добровольців  помістили  в лабораторію сну і періодично будили їх із різними інтервалами часу. У ході дослідження його учасники не спали протягом 24 годин або спали менше 5 годин. У результаті вони гірше пам’ятали деталі певної події – змодельованого пограбування, ніж  ті  добровольці, які виспалися.
Вчені відзначають, що одна ніч без сну – не є небезпечною.

За словами лікарів, недосипання призводить до порушення пам’яті.

А вже до порушень сну належать безліч синдромів, що характеризуються зміною кількості сну, його якості, тимчасового розпорядку, порушенням поведінки, різних фізіологічних станів, пов’язаних зі сном. Понад 70 синдромів порушень сну. Вважається, що близько чверті населення так чи інакше страждають від різних розладів сну.

Нормальний сон визначається як «регулярно повторюваний, легко оборотний стан організму, що характеризується спокоєм, нерухомістю і вираженим зниженням реакцій на зовнішні стимули». Здоровим дорослим людям потрібно 6-8 годин сну за ніч. Вважається, якщо денна працездатність значно знижена через надмірну сонливість і цей стан зберігається, попри регулярний нічний сон щонайменше протягом 8 годин, необхідно пройти ретельне обстеження.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу