Музикант-аматор відкрив закони гри на гітарі - sddБританський фізик і за сумісництвом гітарист-аматор Девід Граймс (David Robert Grimes) вивчив акустичну динаміку струни в гітари. Результати свого дослідження автор, фахівець в області радіомедицини, який займається застосуванням методів променевої терапії в онкології, опублікував у журналі PLoS ONE.

Учений представив математичні рівняння, що описують вібрацію струнної гітари. З їх аналізу видно, що на висоту звуку вирішальний вплив має товщина струни та її модуль Юнга – величина, що характеризує властивості пружності матеріалу. Отримане рівняння Граймс перевірив на досвіді і дійшов задовільних результатів випробувань. Також британець вивчив вплив натягу струни під різними кутами на висоту звуку. На відміну від піаніно, під час гри на гітарі додаткові ноти виходять у результаті вигинів струни, що й досліджував Граймс.

Для класичної струни тембр звуку тим вищий, чим тонше, коротше і сильніше натягнута струна, а основним способом зміни цієї властивості є регулювання цих параметрів. Висота звуку пов’язана з частотою акустичних коливань повітря, тобто з ростом частоти коливань зростає і висота звуку. У застосуванні до теорії музичних інструментів часто звук із певною висотою називають тоном.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *