Пір'я та луска - куліндадромеус приголомшив вчених - gtrПір’я було в найдавніших динозаврів, а не тільки у теропод – про це свідчать останки ящера юрського періоду, знайдені поблизу паді Кулінда в Забайкальському краї. Про новий вид, відкритий вченими, докладно розповідається в журналі Science.
Цього динозавра назвали куліндадромеусом Забайкальським (Kulindadromeus zabaikalicus). Куліндадромеус був двоногим травоїдним ящером, завдовжки приблизно півтора метра. Він вирізнявся невеликим черепом, витягнутими задніми кінцівками та довгим хвостом.

Але головне – на різних частинах тіла ящера виявили шість типів шкірного покриву (три види лусочок і три різновиди пірчастих структур). Волоски на плечових кістках найбільше нагадують пухове перо курок породи сильця (китайська шовкова).
Походження птахів – одне з найважливіших і найбільш обговорюваних питань сучасної палеонтології. Вчені сперечаються про те, коли й у кого з’явилися крила, пір’я та здатність літати. Поки що точно відомо лише те, що справжнє пір’я було в теропод (підряд ящеротазових динозаврів), які вважаються  ймовірними кандидатами на звання предків птахів.
Вчені припускають, що пір’я було в усіх загонів динозаврів, а слугувало воно для теплоізоляції (або виконувало сигнальні функції).

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *