З 14 по 22 липня у м.Криниця-Здруй Республіки Польща був реалізований проект міжнародного дитячого пленеру «Європа очима дітей». Організаторами виступилиМГО Єврорегіон «Дністер» у партнерстві з українсько-польсько-словацькою фундацією «Братерство» та вінницьким Центром «Барви України».

У пленері взяли участь більше 20 талановитих молодих художників з Вінницької дитячо-молодіжної організації «Центр «Барви України» та Центру Культури м. Криниця-Здруй. Під час заходу діти мали можливість не лише ближче познайомитись з польською культурою, але й відобразити її бачення у своїй творчості.

Діти малювали архітектуру Криниці-Здруй, дерев’яні церкви в Тиличі, що були збудовані без жодного цвяха, мальовничі гірські краєвиди. Крім того, молоді художники відтворили історичну архітектуру м.Бардеев, що знаходиться у Словаччині.

Творчу делегацію щиро зустрів директор відділу культури міста Бардеев Мартін Кхома. В цьому старовинному місті, що вважається найкрасивішим містом Словаччини, делегація відвідала музей сучасного мистецтва та Центральну площу з Базілікою Святого Єгідія.

В рамках проекту, окрім пленеру, діти також мали змогу оздоровитися, адже в Криниці існує кілька джерел з мінеральними водами. Під час екскурсій вінничани держали інформацію про те, що до 1946 року на території Криниці мешкали українці, тут народився і творив лемківський художник-примітивіст Никифор, кількість його робіт в світі – понад 70 тисяч. Діти відвідали музей Никифора та ознайомились з творчістю художника.

Пленерні роботи молодих художників цікавили як мешканців так і гостей міста. Завершенням пленеру стало відзначення найкращих дитячих робіт. Українські та польські діти отримали сертифікати за участь у проекті з рук мера міста Криниця-Здруй Даріуша Решко. Навзаєм подарували йому ляльку-мотанку, пленерну картину з зображенням центральної алеї Криниці-Здруй.

Після Криниці діти поїхали до міста польських королів Кракова, де юні художники зробили замальовки Вавельського замку, розташованого над річкою Вісла, та Ринкової площі.

Представники Єврорегіону «Дністер» наголошують, що проект «Європа очима дітей» – один з багатьох, які організація реалізовує за участі талановитих дітей.

За матеріалами  i-vin.info

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу