Харківський національний економічний університет (ХНЕУ) планує запустити освітню програму для військовослужбовців, які брали участь у АТО, зокрема для поранених військових, яким важко буде знайти роботу. Це IT-курси: військовим запропонують перевчитися на розробників, тестувальників, фахівців з інтернет-маркетингу і т.д. Про це AIN.UA розповіла глава кафедри інформаційних систем ХНЕУ професор Ірина Золотарьова.

У проекті бере участь і IT-бізнес: його підтримують «Майкрософт Україна», Telesens, NIX Solutions та інші. Передбачається, що слухачі курсів зможуть пройти стажування в IT-компаніях, а потім, можливо, влаштуватися туди на роботу. Навчатимуть військових викладачі харківського вишу, фахівці IT-компаній проводитимуть майстер-класи та консультації. «Будемо відбирати хлопців, дивитися на їхню підготовку і залежно від цього вирішувати, що робити далі», – розповідає голова Telesens Едуард Рубін.

Тривалість і формат проведення курсів поки що узгоджуються з Міносвіти та обласним департаментом освіти. Коли ці питання будуть вирішені, виш оголосить правила набору та проведе попередню зустріч із військовими, охочими навчатися на курсах.

Учасники програми також хочуть задіяти центр зайнятості для цієї роботи, адже не всі можуть стати IT-фахівцями, а головною метою програми є реабілітація постраждалих військових.

Поки що IT-компанії, які хочуть взяти участь у програмі, а також усі інші, що зацікавилися програмою, можуть зв’язатися з її координатором Іриною Золотарьовою за адресою izolotaryova at gmail.com.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу