Витрати Міносвіти і науки ще скоротять - 841267 10153513509395341 1208236898 oКабмін пропонує Верховній Раді скоротити витрати Міністерства освіти і науки на суму близько 650 млн. гривень.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

«Уряд розглядає варіанти радикального скорочення витрат. У процесі переговорів вдалося вийти на дещо скорочений показник – близько 650 млн. гривень», – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, спершу пропозиція Міністерства фінансів полягала в зменшенні витрат Міносвіти на 712 млн. гривень.

Крім того, Мінфін пропонує фінансувати всі витрати на середню освіту у вигляді субвенцій через Міносвіти з коштів державного, а не місцевих бюджетів: “Пропонується, щоб всі видатки на середню освіту йшли у вигляді освітньої субвенції через Міністерство освіти і науки з державного бюджету, а не з місцевих бюджетів. Йдеться про дуже значну суму — приблизно 44 млрд грн (але це за підрахунками Мінфіну лише зарплати, в пізнішій версії наче планували додати ще інші шкільні видатки). З одного боку, це гарантуватиме фінансування шкіл по всій країні на мінімально визначеному рівні (при цьому зберігається можливість дофінансування з місцевих бюджетів), з іншого боку — це дуже централізує систему й означатиме, що необхідно буде суттєво збільшити апарат МОН для виконання цих функцій”, – наголошує Інна Совсун.

При цьому зберігається можливість дофінансування витрат на освіту з місцевих бюджетів.

Також Мінфін пропонує передати Міносвіти функцію головного розпорядника коштів Національної академії наук:

“Інша пропозиція Мінфіну — передача МОН функцій головного розпорядника коштів Національної академії наук, а також передача МОН в управління ВНЗ, які знаходяться в підпорядкуванні інших міністерств та відомств”, – зазначається в повідомленні першого заступника освітянського міністра.

Нагадуємо, Кабмін пропонує Раді внести зміни до держбюджету на 2014 рік, що передбачають збільшення доходів держбюджету з 372,932 млрд. гривень до 378,866 млрд. і витрат – з 436,762 млрд. гривень до 442,631 млрд. гривень.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

2 коментар до “Витрати Міносвіти і науки ще скоротять”
  1. Відправте пенсіонерів на пенсію,створіть нові робочі місця. І видатки скоротите.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *