Історія з ліквідацією загальноосвітньої школи в Донецьку продовжується.

Нагадаємо, рішенням міської ради від 15 квітня 2011 року була ліквідована загальноосвітня школа № 111. Однак батьки в суді добилися того, щоб з 1 вересня навчання у цьому закладі відновили, і більш як 240 дітей повернулися до школи. Проте міська влада не залишала спроб ліквідувати школу і під час навчального року. Остання новина: Донецький апеляційний адміністративний суд залишив у силі постанову суду першої інстанції – Ворошиловського районного суду Донецька про скасування рішення Донецької міської ради про ліквідацію україномовної школи № 111. Тому залишається в силі прийнята 30-го січня постанова «Визнати за протиправну і скасувати рішення Донецької міської ради від 15.04.2011р. про ліквідацію Донецької загальноосвітньої школи I-III ступенів №111». В останньому рішенні зазначається, що постанова суду може бути оскаржена у Вищому адміністративному суді України протягом 20 днів з дня винесення постанови.

А ось у Луганську – скандал. Він, як стверджує керівництво школи, виник через непорозуміння. Батьки учнів четвертого класу з українською мовою навчання Луганської середньої загальноосвіт­ньої школи I—III ступенів № 20 стверджують, що їх примушують шукати «лишніх» дітей. Розповідають, що їх поставили перед фактом: якщо до 1?вересня в класі не набереться достатня кількість бажаючих навчатися державною мовою (нині в ньому 16 дітей), учнів доведеться перевести до іншої школи або ж записати до російськомовних класів.

В управлінні освіти та науки Луганської облдержадміністрації повідомили, що дирекція не має права закрити український клас. Справді, школа запропонувала батькам допомогти з наповненням класу, однак про закриття не йдеться – бо на нього виділено кошти з держбюджету.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу