На вулиці весь день - відкрито новий дитячий садок - kuУ Лондоні, за прикладом Німеччини, Шотландії та Скандинавських країн, відкрився перший «природний» дитячий садок, у якому діти перебувають на вулиці цілий день.

Діти, які відвідують «природні» дитячі садки, не граються зі  штучними іграшками і не проводять час у приміщеннях, – пише Huffington Post. – Замість цього вони днями безперервно грають у лісах і парках, «готують» із листочків, камінців, збирають хмиз, бігають, стрибають, фантазують.

«Я впевнена, цей садок найкращий для мого сина. Я хочу, щоб він проводив час на вулиці, а не в чотирьох стінах», – говорить мама дворічного Гектора.

Вихователі стверджують, що постійне перебування на свіжому повітрі – не єдина відмінність «природного» садка від звичайного.

«Ми змінили підхід до навчання – в нашому саду діти все пізнають дослідним шляхом, через дії, вони багато чого роблять своїми руками. Це не тільки загартовує їхнє здоров’я, а й допомагає розкритися скромним дітям із заниженою самооцінкою та проблемами в соціалізації», – ділиться одна з виховательок.

Щоранку діти віком від 2,5 до 5 років збираються біля входу до великого парку, що знаходиться в північній частині Лондона. Для дітей там підготовлені місця, де вони можуть поїсти – здебільшого це шліфовані колоди замість звичайних крамниць, є канатне містечко, грязьова «кухня» і намети, де можна помити руки та поспати.

За словами вихователів, дитяча фантазія тут працює на ура – повалені дерева тут же перетворюються на «ракети», а листочки з дерев – на квиточки на Місяць. Дівчатка знаходять тростинки, які стають чарівними паличками лісових фей. У холодну погоду сад не закривається, просто дітей одягають тепліше.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *