Комітет із питань соціальної політики та праці рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики). Про це, зокрема, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законопроектом (реєстр. № 4269а) пропонується встановити щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів працюючим батькам для догляду за інвалідом з дитинства І групи підгрупи А та відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною-інвалідом підгрупи А, якій виповнилося шість і більше років, вісімнадцятирічного віку.

Відповідні зміни передбачається внести до статей 83 та 182-1 Кодексу законів про працю України та статей 4, 5 і 19 Закону “Про відпустки”.

Проектом пропонується із статті 179 Кодексу законів про працю України та статті 18 Закону “Про відпустки” вилучити положення про те, що за особами, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною і працюють на умовах неповного робочого часу, зберігається право на допомогу до досягнення дитиною трирічного віку.

Документом також пропонується у Законі “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” врегулювати питання продовження виплати допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку особам, яким призначена допомога при народженні першої дитини та виплата її проводиться протягом 24 місяців.

На думку членів Комітету, прийняття законопроекту дасть можливість покращити соціальний захист родин, у яких виховуються діти-інваліди підгрупи А та інваліди з дитинства І групи підгрупи А.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу