Учені заморозили світло - quartz crystalДослідники з Німеччини зуміли досягти великого прориву в галузі квантової пам’яті і зберігання інформації – вони на одну хвилину заморозили світло.

Над «заморожуванням» світла вчені працювали довго, оскільки воно зберігає свої квантові властивості когерентності – інформацію про свій стан, – що дає можливість створити квантову пам’ять на основі світла.

Крім того, ця властивість дасть змогу забезпечити квантовий зв’язок навіть на надвеликих відстанях.Учені заморозили світло - trans

Світло – це електромагнітне випромінювання, здатне переміщатися зі швидкістю 300 млн м/с – його не можна заморозити, просто зануривши в рідкий азот.

Для досягнення своєї мети дослідники конвертували когерентність світла в атомну когерентність, використавши ефект квантової інтерференції, що робить непрозоре середовище прозорим у вузькому діапазоні спектра світла.

В експерименті використовували спеціальний кристал. Спрямувавши на нього лазер, атоми  поставили в суперпозицію в двох станах. Потім у те саме місце спрямували другий промінь, що нейтралізує перший лазер і, відповідно, забезпечує прозорість.

Таким чином, вчені зруйнували суперпозицію і фактично зловили світло в пастку всередині другого лазерного променя.

Під час експерименту вчені змогли передати й успішно отримати інформацію – картинку з трьома горизонтальними смугами 100 мкм завдовжки.

Раніше об’єднана дослідницька команда з Нідерландів і Великобританії продемонструвала квантову телепортацію між двома кубітами, що знаходилися на відстані 3 метри один від одного.

За матеріалами: comments.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *