Учора в Держкомтелерадіо України на засіданні Комітету з премії Івана Франка в галузі інформаційної діяльності визначено лауреатів у 2014 році. Цього року на здобуття премії було висунуто 23 творчі роботи з дванадцяти областей і регіонів України.

Після обговорення шляхом відкритого голосування Комітет ухвалив рішення присудити премію імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності у номінації «За кращу публікацію в друкованих засобах масової інформації» Павлу Усенку за нарис «На Шевченковій орбіті: Зигмунт Сєраковський». Публікація присвячена народженому на Волині сподвижнику Великого Кобзаря З.Сєраковському, життя якого – яскравий приклад польсько-українського братерства.

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» відзначено колектив Національної телекомпанії України (автор сценарію – Володимир Качур, режисер – Сніжана Потапчук, оператор – Степан Юрченко) за документальний фільм «УГС. Українська гельсінська спілка. Вектор визначено», присвячений розвитку на теренах України дисидентського руху, що став фундаментом майбутніх суспільно-політичних перетворень у нашій державі.

У номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» премія не присуджувалася.

У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» відзначено Тетяну Дзюбу за монографію «Спрага народу і спрага Вітчизни. Публіцистика другої половини ХІХ – першої третини ХХ ст.: модель національної ідентичності». У монографії аналізується публіцистика в контексті проблеми формування національного усвідомлення українців.

Інформаційно: Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Премією відзначаються автори нових оригінальних публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Премія присуджується щорічно до дня народження Івана Франка – 27 серпня – в розмірі двох тисяч гривень кожна за рахунок коштів державного бюджету.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу