Учора, 31 липня, Петро Порошенко підписав ухвалений раніше Верховною Радою України Закон “Про вищу освіту”.

Про це на своїй сторінці в Facebook першими повідомили міністр освіти і науки України Сергій Квіт і його перший заступник Інна Совсун.

“Закон “Про вищу освіту” підписаний Президентом! Вітаю всіх. Українська вища освіта подолала пострадянські рецидиви й опинилася в іншій реальності. Саме час вищим навчальним закладам скористатися нагодою і нарешті стати автономними”, – написав міністр освіти і науки у Facebook.

Інна Совсун висловилася лаконічніше, проте не менш емоційно: “Підписав!”.

Також до освітян зі своєї сторінки в соцмережі звернулась і голова Комітету ВР з питань науки та освіти Лілія Гриневич: “Тепер від нас залежить, як він (Закон “Про вищу освіту”. – Ред.) втілюватиметься в життя”. І закликала ділитись пропозиціями, адже треба буде долати різні труднощі і перешкоди.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада України ухвалила нову редакцію закону “Про вищу освіту”. Зокрема, серед інновацій – автономія університетів, публічна фінансова звітність, спрощення процедури нострифікації іноземних дипломів. Крім того, зміниться порядок обрання ректорів, зменшиться педагогічне навантаження на викладачів, завдяки чому вони матимуть нарешті змогу приділяти достатньо часу науковим дослідженням.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу