Фісташки рятують від стресу та регулюють тиск, - учені - fefДослідження американських вчених показало, що щоденне вживання фісташок зменшує рівень звуження судин у відповідь на стрес і покращує контроль нервової системи за діяльністю серцево-судинної системи.

Горіхи містять клітковину, мікроелементи, антиоксиданти і велику кількість ненасичених жирів, що сприяють зниженню концентрації холестерину в крові і сприятливо впливають на роботу серця. З огляду на високий ризик розвитку серцево-судинних захворювань у осіб із цукровим діабетом, горіхи є важливою частиною раціону харчування у цієї групи людей.

Дослідники з Університету штату Пенсильванія вивчили вплив фісташок на організм пацієнтів із цукровим діабетом другого типу при впливі холодового та ментального стресу. Через два тижні, протягом яких усі учасники випробування харчувалися звичайною американською їжею, що містить 36 % жирів, їх поділили на дві групи. У першій із них випробовували дію здорової дієти, що містить 27 % жирів, а в другій – дієти з 33 % жирів, до якої входили дві порції фісташок (приблизно 150 горіхів на день, половина з яких була несолена). Добова кількість калорій в обох дієтах була однаковою.

Через чотири тижні вчені виміряли кров’яний тиск пацієнтів і загальний периферичний опір судин під час відпочинку та при виконанні стрес-тестів, у ході яких була перевірена реакція організму на холод і на спробу вирішити складну арифметичну задачу.

Результати випробування показали, що у діабетиків, які щодня вживали фісташки, знизився ступінь звуження судин у відповідь на стрес і покращився контроль вегетативної нервової системи за серцево-судинною діяльністю. Згідно з даними статті, в середньому до кінця дослідження кров’яний тиск у діабетиків знизився на чотири пункти.

«Якщо ввести фісташки в щоденний раціон, це поліпшить кров’яний тиск, роботу блукаючого нерва та судинну реакцію на стрес, що допоможе знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань у хворих на цукровий діабет», – сказала Шейла Вест, головний автор дослідження.

За матеріалами  www.depo.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *