У фінал конкурсу наукових проектів серед молоді Google Science Fair потрапив український школяр – 13-річний Марк Дробніч з Ужгорода, учень хіміко-біологічного класу Ужгородської гімназії. Його проект «Шкільний презентаційний мікроскоп із віддаленим управлінням» потрапив до списку 15 проектів з усього світу, які журі відібрали для фіналу.

Ідея народилася в Марка, коли він дізнався, що в багатьох українських школах немає мікроскопів для вивчення біології. Свою версію мікроскопа він побудував за допомогою наборів LEGO Technik і LEGO Mindstorm EV3. За словами Марка, його завжди захоплював навколишній світ і конструктори (перший йому подарували в три роки). «Одного разу, відпочиваючи на канікулах, я набрав у ставку води і вирішив заглянути в « цей прихований світ ». Мікроскопа в мене не було, але я в інтернеті побачив, як можна зробити мікроскоп зі звичайної веб-камери», – розповідає він.

За допомогою створеного Марком мікроскопа можна розглядати об’єкти аж до бактерій, передавати зображення на екран комп’ютера, проектор і віддалений комп’ютер за допомогою Google Hangouts, управляти мікроскопом за допомогою Android-додатку.

За матеріалами  ain.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу