Випускники аграрних університетів не квапляться працювати в сільській місцевості - sduhВипускники аграрних університетів не квапляться працювати в сільській місцевості. Так відповіла на запитання журналістки перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час конференції «Новий Закон «Про вищу освіту»: європейський вибір України», що відбулась 7 серпня в Укрінформі.

Крім того, Інна Совсун зауважила, що й сільські діти – випускники класичних університетів, не повертаються додому на роботу.

Така проблема з випускниками аграрних вишів є глобальною, – вважає перший заступник міністра освіти і науки,  – це питання необхідно вирішувати разом із Міністерством аграрної політики.

Нагадаємо, 7 серпня відбулася прес-конференція за участі першого заступника міністра освіти і науки Інни Совсун; народного депутата України, голови Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Лілії Гриневич; ректора Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут», голови робочої групи з розроблення Закону України «Про вищу освіту» Михайла Згуровського на тему «Новий Закон «Про вищу освіту»: європейський вибір України».

Серед інновацій закону – зменшення навчального навантаження викладачів (із 900 годин до 600) і студентів – для них кількість годин в одному кредиті змінять із 36 до 30. Ще відтепер за якістю освіти стежитиме спеціально створене Національне агентство, а ректори, декани та очільники кафедр зможуть обіймати посади не більше двох каденцій – тобто десяти років. До речі, за новим законом очільників вишів обиратимуть рішенням педагогічного колективу і студентів за системою «перехідного голосу».

Щодо обіцяної фінансової автономії університетів, то цей закон дає змогу ВНЗ розміщати власні прибутки на рахунках у держбанках. Також, згідно з новим документом, скасовують ступінь кандидата наук, натомість залишають рівні: молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, доктора філософії і доктора наук.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *